Trochu hektika aneb Co je u mě nového

2. července 2017 v 22:28 | Jirka |  Má přítomnost
Zdravím všechny a omlouvám se za odmlku trvající téměř dva a půl měsíce, ale měl jsem toho opravdu mnoho. Koneckonců i tento příspěvek bude psaný v rychlosti, protože mnoho času nemám ani nyní.


Během května a června jsem zvládl vidět 18 divadelních představení, z toho jsem jel do divadla 14krát do Prahy. Viděl jsem řadu úžasných představení, byl jsem například čtyřikrát v Dejvickém divadle (inscenace Interview, Spřízněni volbou, Kafka´24, Zimní pohádka) a dvě představení Dejvického divadla jsem viděl v Budějcích (Ucpanej systém, Kakadu), dále jsem viděl dvakrát úžasného Daniela Krejčíka (inscenace Cock a V hodině rysa), zjistil jsem, jaké to je se v divadle rozbrečet dojetím až mi stékají slzy jak hrachy (doporučuji představení "V hodině rysa" v La Fabrice), dvakrát mě naopak pobavil Michal Dlouhý v inscenacích Listopad a Kurz negativního myšlení, naopak jsem i bojoval se spánkem při představení Racek v Divadle v Dlouhé. Poprvé jsem se podíval do Divadla Ungelt (inscenace Království boží na zemi) a viděl jsem poprvé naživo pana Petra Štěpánka (v inscenaci Hodina před svatbou) a poprvé jsem viděl i paní Dagmar Havlovou (v inscenaci Její pastorkyňa). Čtyřikrát jsem zavítal do Činoherního klubu (inscenace Bratři Karamazovi, Tramvaj do stanice Touha, Ujetá ruka, Bůh masakru), přičemž inscenaci Bratři Karamazovi zrovna v ten večer natáčela pro televizní vysílání Česká televize. Dvakrát jsem také zavítal do Divadla v Řeznické (inscenace Sametová noc a Cock), přičemž 30. dubna po představení Sametová noc jsem měl tu čest setkat se osobně s mou nejoblíbenější herečkou Veronikou Khek Kubařovou, říct jí pár milých slov a požádat jí o autogram. S úsměvem a vstřícností se mi podepsala i s osobním věnováním ke svým fotkám do třech programů k divadelním inscenacím, v nichž účinkuje. Toto setkání bylo pro mě splněným snem a bylo mi ctí, když 10 dní poté hrála Veronika Khek Kubařová u nás v Budějcích, nechat jí poslat po skončení inscenace květiny. Zkrátka těch zážitků spojených s divadlem u mě bylo opravdu hodně. Do toho jsem se snažil stíhat cvičení v posilovně, péči o mého pejska a samozřejmě svou práci. Takže můj program byl nabitý k prasknutí. Samozřejmě za tu dobu, co jsem nenapsal žádný příspěvek, se odehrálo v mém životě i pár zajímavých věcí. Například jsem si nechal znovu obarvit vlasy na barvu ledu, a také jsem potkal ve vlaku slečnu, které jsem asi týden předtím odpověděl na inzerát na seznamce, ale protože to byl inzerát bez fotky, poznala ona mě, a jelikož kupé bylo tak plné, že neměla příležitost mě oslovit, napsala mi až ten den večer. Nic z toho sice nevzniklo, jelikož ona přestala komunikovat, ale osud projevil zvláštní smysl pro humor.

A k tomu co se děje nyní. Vy všichni, které zajímá má maličkost se můžete těšit, že mě uvidíte v televizi. A to ne jen tak v nějakém pořadu. Uvidíte mě ve velké show v hlavním vysílacím čase. Víte, vždycky jsem si říkal, že by bylo zajímavé objevit se v nějaké reality show. Ale nikdy jsem neobjevil žádnou vhodnou. Až do nynějška. Televize JOJ spolu s televizí Prima připravují na letošní podzim do vysílání velkou seznamovací show podle zahraničního formátu, která se bude jmenovat Take Me Out, a kde jeden nezadaný muž bojuje o přízeň 30 nezadaných dívek, přičemž v soutěži se budou střídat jak muži z Česka, tak muži ze Slovenska. Rovněž dívky budou zastoupeny z poloviny z Česka a z poloviny ze Slovenska a moderátorská dvojice bude rovněž česko-slovenská. Každý muž je tam sám za sebe, projde si třemi koly, a pokud i na konci hry bude mít některá z dívek zájem jít s ním na rande, tak ten muž vyhrává rande. Pokud o něj bude mít zájem více než jedna dívka, muž si vybere z dívek zbývajících ve hře jednu, se kterou chce jít na rande. Jednoduchá rychlá hra, za jeden díl se takhle vystřídají čtyři muži. Vlastně je to tak trochu speed dating neboli rychlorande, který jsem absolvoval loni, akorát tohle bude před publikem ve velkém studiu a před televizními obrazovkami. Už tento týden v úterý ke mně domů přijel štáb z JOJky, který se mnou strávit pět hodin, aby o mně natočil medailonek do toho pořadu. Ten medailonek bude sestříhaný zhruba do jedné minuty a i na jeho základě se dívky mohou rozhodnout, jestli budou mít zájem jít se mnou na rande. Show se natáčí v Bratislavě, kam odjíždím již v pátek 7. července. V sobotu pak budu absolvovat zkoušku ve studiu, kde si to všechno vyzkouším a osahám, a v neděli pak proběhne samotné natáčení a buď ještě v neděli v podvečer nebo v pondělí ráno odjedu zpět domů do Budějc. A vy to všechno uvidíte na podzim na JOJce a Primě. A jak jsem se do pořadu dostal? Vlastně k mému překvapení docela jednoduše. V lednu jsem viděl na Primě výzvu, v únoru jsem vyplnil přihlášku, v půlce června mi přišel mail, že jestli mám ještě zájem, mám poslat aspoň minutové video, na kterém se představím. A asi pět dní poté, co jsem ho poslal, mi volali z produkce, že si mě režisér pořadu vybral a dalších šest dní poté už byl natáčecí štáb u mě doma. Tak jsem zvědavý, jak v tom pořadu dopadnu a jestli nezůstanu na ocet, což by byla asi docela ostuda :D Každopádně se pokusím o nějakou reportáž zde na blogu, když bude čas.

V poslední době mám pocit, že čas pro mě běží tak nějak rychleji a nejsem schopen úplně vnímat všechno, co se v mém životě děje. Sotva zpracuji jeden zážitek, hned je tu další. Plánů mám mnoho, a to i na léto. Ještě než pojedu v pátek do Bratislavy, čeká mě ve středu na Pražském hradě pod širým nebem představení Hamlet v rámci Letních shakespearovských slavností. Další divadlo mám pak 19. července v Budějcích (Nebyla to pátá, byla to devátá - Agentura Harlekýn). 11. srpna pak jedu na Pražský hrad opět na Shakespearovské slavnosti na Romea a Julii. Rovněž musím, ať chci nebo ne, tak trochu počítat i s tím, že třeba vyhraju v té show rande s nějakou dívkou, a pak musím znovu do Bratislavy, kde se to případné rande odehraje za účasti televizních kamer. Další divadla mě pak čekají 21. srpna v Budějcích (Rukojmí bez rizika - Agentura Harlekýn), 29. srpna v Praze v Činoherním klubu se těším na představení o generaci mladých lidí, kterým je kolem třiceti let a zažívají různé situace kolem lásky. Hra se jmenuje Eigengrau, příliš často se nehraje (letos se hrála asi jen dvakrát, naposledy v březnu) a nenechám si uniknout příležitost ji vidět. A hned další den, 30. srpna mě v rámci Shakespearovských slavností čeká na dvoře Lichtenštejnského paláce představení Othello. No, a pak tu už máme září, na které mám zakoupeny vstupenky do pražských divadel na šest inscenací (Deštivé dny - Divadlo Ungelt hraje v divadle ABC, Audience u královny - Stavovské divadlo, Manon Lescaut - Národní divadlo, Peer Gynt - Divadlo Na Vinohradech, Paní plukovníková - Divadlo Na Jezerce, Polední úděl - Divadlo v Dlouhé). A to ještě nevím, jaká pražská představení se budou hrát v září v Budějcích. O víkendu 22. až 24. září mě pak čeká firemní sešlost se šéfem a mými kolegy na pronajaté chatě, takže se nebojím, že bych se nudil. Spíš mám strach, že budu v jednom kole. Jaký je to protipól k mému nudnému životu, kdy jsem byl tlustý, sám sebe litoval a seděl doma na zadku nasraný na celý svět. Sice je to hektika, ale je to moje hektika a já jí miluju! A protože hektika mě dohnala i teď, musím jít už venčit pejska, pak do postele, a ráno po vyspání (věřte, že denně spím maximálně sedm hodin, spíše se to ale pohybuje kolem těch šesti či šesti a půl hodiny), vyvenčím pejska, nasnídám se a hurá do posilovny a pak do banky vyměnit si nějaké české Koruny za Eura. A po příchodu domů opět venčení pejska, oběd a pustím se do práce. Až bude trochu času, snad během dovolené, kterou si chci vzít od 31. července do 13. srpna, ale třeba to bude i dřív, tak rozhodně zase něco na blog napíšu. Třeba i o tom, jak jsem dopadl v soutěži o rande. Zatím se mějte fajn a užívejte života!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | 3. července 2017 v 20:29 | Reagovat

Páni! Tolik divadelních představení! Tak Ti přeju ať se ti všechna líbí a pořádně si je užij. :)
A samozřejmě ti moc držím palce v té seznamovací show. Věřím, že na ocet určitě nezůstaneš. ;)

Těším se na další články, hezké léto! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama