Pod jednou střechou s rodiči aneb Mamánek nebo sólista?

8. května 2016 v 10:49 | Jirka |  Zamyšlení
Po několika popisných příspěvcích s mými zážitky jsem se rozhodl zase jednou přijít s nějakým zamyšlením. Bude se týkat tématu mamánci, respektive to bude o mužích, kteří žijí v jedné domácnosti s jedním či oběma rodiči a tak nějak automaticky jsou označovaní za mamánky, i když ne vždy je toto označení z mého pohledu na místě. Já sám totiž stále žiju s mamkou, ač mi bude za necelých 9 měsíců už 30 let. A jako mamánek si rozhodně nepřipadám.


Důvod, proč stále žiju s mamkou, je jednoduchý. Jako absolvent střední obchodní školy si umím spočítat, že tato varianta je pro mě v tuto chvíli ekonomicky nejvýhodnější. Nyní žijeme dva lidi v bytě 3+1. Kdybych chtěl žít sám, musel bych si buď vzít hypotéku na nějaké samostatné bydlení, nebo si sehnat podnájem. Hypotéka v tuhle chvíli pro mě není řešení, protože nesnáším ten pocit, že někde něco dlužím. A podnájem, to je z mého pohledu nejisté řešení, protože ten pocit, že ten prostor, kde žiju, není můj a nemůžu ho vylepšovat či v něm dělat nějaké větší změny, by mi asi příliš nevyhovoval. Kromě toho v tuto chvíli by pro mě vlastní samostatné bydlení představovalo ještě větší samotu, než kterou zažívám nyní. Jak víte, pracuji z domova, a tím, že bydlím s mamkou, přece jen ta samota není taková. Zatímco bydlet sám by znamenalo přijít už absolutně o pravidelný každodenní kontakt s nějakým dalším člověkem. A to je dost šílená představa. Čímž neříkám, že jsem na kontaktu s mamkou závislý, jen je prostě fajn nebýt v tom bytě úplně sám.

Ale dělá ze mě bydlení s mamkou mamánka? Já říkám ne, ne a ještě jednou ne. Jsem samostatný. Umím si sám nakoupit (potraviny, drogerii, oblečení, prostě cokoliv), umím uklidit jak svůj pokoj, tak i celý byt, umím vyprat i vyžehlit oblečení, mám na starosti ekonomický chod naší domácnosti (mamka všechny finanční záležitosti nechává na mně). Jediné, co neovládám, je vaření, takže ano, v tomto jsem trochu mamánek, protože mamka se stará o vaření. Ale nikdo nemůže umět všechno. Ale umím fungovat nezávisle na mamce, jen prostě v tuto chvíli nevidím logiku v jakékoliv změně zaběhnutých pořádků. Jakmile se důvod pro změnu najde (láska, založení rodiny), jsem připravený to ihned řešit. Zatím ale nemám důvod ani motivaci cokoliv na tom měnit. Ale to ze mě dle mého názoru mamánka nedělá. Prostě uvažuji ekonomicky a logicky. Takže dámy, když vám chlap řekne, že žije s rodiči, nedělejte z něj hned člověka, který se ani neumí vysmrkat bez toho, aniž by mu maminka dala kapesník před nos. Realita totiž může být odlišná. Ale na druhou stranu, občas je lepší, když se vybarvíte hned, než aby s vámi chlap ztratil drahocenný čas a energii, kterou může investovat jinam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 19. května 2016 v 20:28 | Reagovat

Vím od okolí, že hodně ajťáků a tzv. "intošů" takhle žije. A tohle jsou lidi, kteří excelují v docela složitým oboru, proto je zřejmé, že jiné odvětví lidského života (například seznamování) nezvládají, momentálně mezi takovými lidmi pracuji a je to vidět, že si žijí ve svém.
Na druhou stranu, někdy mám pocit, že většina mužů se kontaktu a seznamování se ženami vyhýbají. A radši volí tento způsob života žít s rodiči.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama