Světlo v mysli, temnota v srdci aneb Čekám, doufám, věřím a zatím si užívám

24. března 2016 v 22:17 | Jirka |  Má přítomnost
Světlo. Můj život a především má mysl jsou v současnosti tak prozářeni světlem, že tomu ani nemůžu uvěřit. Poté, co jsem se na sobě a na své psychice skutečně nadřel mohu říci, že se ta dřina vyplatila a já každý den vidím před sebou světlo, a to i tam, kde jsem dříve vždy viděl jen temnotu. Všechno je fajn, všechno je v pohodě, všechno se zvládne, nic není problém. Od probuzení až po uložení ke spánku jsem obklopen ve svých myšlenkách těmi nejzářivějšími a nejhřejivějšími slunečními paprsky, což mě nutí k neustálému úsměvu. Jen jedno místo ve mně stále zůstává zatemněné.


Mé srdce čeká na to, až se objeví někdo, kdo jej prozáří, a pro koho se mé srdce rozbuší s takovou intenzitou, jakou jsem dosud nepoznal. Nechvátám. Vím, že jestli se to má stát, stane se to. Ale než se to stane, musím s tím zatemněným místem, ukrytým ve mně samém, nějakým způsobem žít. A zároveň žít se strachem, že se třeba to místo nikdy nerozzáří takovým světlem, v jaké doufám, a o jakém sním. Nelituji se. Není to ani středobodem mého života. Jsem se stávajícím stavem prostě a jednoduše smířený. Ale někde v mém podvědomí stále hlodá ten malý červíček, že mě třeba nikdy nikdo nebude milovat. Že nikdy nebudu mít rodinu. Že zůstanu na světě sám.

Většinu času na to nemyslím. Většinu času jsem optimisticky naladěný člověk, který se téměř pořád usmívá, který si umí užívat života, který si nedovoluje sám sebe jakkoliv litovat. Beru život tak, jak jde. Věřím, že co se má stát, to se i stane. A věřím, že když budu šťastný a spokojený, přitáhnu k sobě samé pozitivní věci. Ale občas je velmi těžké žít s temnotou v srdci. Pravda, v srdci mám několik lidí (a zvířátek), na kterých mi záleží, takže vlastně celé srdce není potemnělé. Ale jeden kousíček určený pro mou spřízněnou duši, pro mou lásku, zůstává neprozářen. A já si rád počkám na člověka, který to dokáže změnit. A zatím si budu užívat života. Protože žijeme jen jednou!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 in-theclouds in-theclouds | Web | 25. března 2016 v 9:37 | Reagovat

Na každého vo svete čaká jeho polovička :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama