Co bude dál? aneb Nejistá, ale o to napínavější budoucnost

28. března 2015 v 12:47 | Jirka |  Zamyšlení
Rozhodl jsem se zkusit vyplodit příspěvek na Téma tohoto týdne, protože mám pocit, že téma "Co bude dál" je pro mě hodně aktuální a tuto otázku si kladu několikrát do týdne. Budoucnost, to je sice jednoslovný, avšak ve své podstatě hodně široký pojem. Každý máme nějakou budoucnost, ale o tom, jaká bude, většinou rozhodujeme my sami tím, co děláme pro to, aby byla co nejlepší. Jistě, občas může zasáhnout osud a my s tím nic nezmůžeme, ale jsem přesvědčen, že to, co ovlivnit můžeme, bychom se měli pokusit ovlivnit aspoň natolik, abychom nelitovali toho, že jsme něco neudělali a v budoucnu se nám to nevrátilo jako bumerang. Kromě toho je fajn si z nástrah osudu vzít vždy nějaké poučení, protože nic se neděje bez příčiny a vše špatné, co se nám v životě děje, je z mého nynějšího pohledu jen zkouška, jestli se z toho dokážeme nějakým způsobem poučit a do budoucna z těchto zážitků těžit.

Omlouvám se, že jsem v prvním odstavci tak trochu odbočil, ale myslím si, že budoucnost a vše, co se v našem životě do budoucna odehraje, logicky souvisí jak s minulostí, tak s přítomností. Nicméně zpět k tématu. Co bude dál pochopitelně v tuto chvíli nevím a neví to asi nikdo z nás. Ti lidé, kteří jsou otevřenější alternativním možnostem, mohou zkusit výklad karet, tak jako jsem to udělal před dvěma měsíci já. Budoucnost mám dle karet nastavenou dobře, ale pochopitelně vím, že pro to, aby ta budoucnost krásná byla, musím na sobě pracovat a nečekat, až se něco stane či odehraje úplně samo. Za posledních 11 měsíců jsem zhubnul nějakých 87 kilo. Cítím se dobře, při pohledu do zrcadla už se sám sobě nehnusím, sebevědomí narůstá, psychika se dostává do pohody. To je má minulost, ale tím, že jsem se sebou něco udělal, mám naději na lepší budoucnost. Na takovou budoucnost, kterou si přeju, o které sním, a kterou chci žít. Ale zhubnutí je jen jedna část problému, kterou jsem vyřešil. Je potřeba pracovat i na psychice a sebevědomí, což se mi snad daří, ale o tom se podrobněji rozepíšu v přístím článku.

Co tedy bude dál? Doufám, že jen a jen to dobré. Že budu i nadále dělat práci, kterou mám rád a která mě baví. Že se v mém životě objeví nějací kamarádi, s nimiž si budu rozumět a se kterými si budu mít co říct. Že se v mém životě konečně objeví láska, po níž tak toužím a která zatím nepřichází. Že budou lidi, na nichž mi záleží, zdraví a spokojení. Že si udržím svou nově nabytou váhu a že se nevrátím ke starým zvyklostem. Že konečně založím rodinu a dočkám se potomka, po němž tak moc toužím. Že na sebe lidé budou hodní, milí a budou se na sebe usmívat, i když se vzájemně neznají. Že svět bude krásným místem k životu a bude ubývat sobeckosti, falše, hádek a vůbec všeho špatného, co provází lidskou civilizaci od nepaměti. Zkrátka že nám všem bude fajn. Ale znovu se vracím na začátek mého příspěvku. Nic z toho se nestane samo od sebe a ne vše se bohužel dá ovlivnit. Ale jsem zastáncem toho, že co se ovlivnit dá, to bychom se měli pokusit ovlivnit. Já jsem se naučil nečekat, že se něco stane samo od sebe. Je potřeba jít životu naproti, a on mi to snad vrátí v tom dobrém. A i když se občas stane něco zlého či špatného, je potřeba si to zapamatovat, poučit se a do budoucna z toho čerpat poznatky, které nám to přineslo. Co bude dál je zkrátka ve hvězdách, ale už teď vím, že když budu život vnímat pozitivně, že můj život pozitivní bude. Možná ne vždy a pořád, ale i kdyby mě za celý týden potkala jen jediná pozitivní událost, bude to stát za to. Toho špatného už jsem si ve svém životě užil dost, tak proč si nyní z života nebrat jen to dobré?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pan učitel Pan učitel | Web | 29. března 2015 v 8:38 | Reagovat

Ano, máš pravdu. Vše špatné, co se nám v životě děje, jsou ve skutečnosti zkoušky. Je to v podstatě taková Škola Života, kde se učíme žít pomocí těchto zkoušek, pakliže  v nich obstojíme, jdeme do další třídy, abychom se naučili zase něčemu novému :). Co se týče toho pozitivního myšlení - je to zákon rezonance. Určitým typem myšlení vysíláš   kmitající rezonanční pole, které přitahuje další pole tohoto typu, až se to nakonec projeví jako energie v tvém životě. Je jen na dané osobě, jestli bude přemýšlet pozitivně nebo negativně :). Tvůj blog je úžasný. Přeji ti, aby se ti všechno vyplnilo přesně tak, jak si přeješ a aby jsi našel také ty kamarády a lásku, po které tolik toužíš :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama